Неизвестни факти за лозаризма

Неизвестни факти за лозаризма

Неизвестни факти за лозаризма

Blog Article



По дисциплината „Трайни култури“ /част Лозарство/ студентите от специалността Екология и опазване на околната среда  получават необходимите знания върху биологията на лозата, както и върху създаването и отглеждането на лозовите насаждения.

Очаква се тези климатични аномалии да имат много сериозно негативно въздействие върху земеделието и природните ресурси, изразяващо се основно в намаляване на добивите и продуктивността от различните култури в това число и на лозята.

Тези фактори са определящи за по-високата захарност на гроздето и съдържанието на повече багрилни вещества. По-доброто проветряване осигурява по-малък риск от заразяване с болести като мана и оидиум, както и по-добра устойчивост към сиво гниене. Лозите стават по-издръжливи на ниски температури, а пръчките им узряват по-добре.

Специално е акцентирано, върху ... Основи на овощарството

Те получават познания за биологичните изисквания на лозата при производството на лозов посадъчен материал, създаването и отглежд ... Лозарство и биотехнологични методи

Списание  За списаниетоЗа рекламаЗа лозарство насАГРО ТемаГрадина - КАЛЕНДАР Училище ЗА ФЕРМЕРИБроевеЛинкове

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Кадарот на Одделението за лозарство одржува настава на втор циклус студии на студиските програми Енологија и Органско и биодинамично растително производство.

Целта на курса по Технологии в овощарството е да се дадат на студентите основни познания за овощните култури, за създаването и отглеждането на насажденията посредством правилно прилагане на основните агротехнически мероприятия, поддържане на почвената повърхност, торене и нап ... Основи на овощарството на ТС

Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.

Германија предлага засилени проверки на социјалните мрежи кај кандидатите за шенген-виза

Ново: Данъчните ще разрешат стоката да излиза от градините без точно тегло

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Катедра за овоштарство д-р Марјан Кипријановски д-р Бојан Поповски д-р Тошо Арсов м-р Никола Сарагиновски

Report this page